Prečo a ako investovať v meste budúcnosti?

Zaujíma vás, prečo by ste mali investovať práve v Dubaji? Kto stojí za týmto projektom? Čo môže potenciálny investor očakávať? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v krátkom rozhovore s p. Miroslavom Antoškom z podtatranskej realitnej kancelárie RK 38.

1. Ako dlho sa venujete realitnej sfére?

Už počas štúdia som vedel, že mojím cieľom bude venovať sa obchodu. Najprv som si prešiel klasickými začiatočníckymi pozíciami a po vyskúšaní prvých manažérskych funkcií som sa vrhol do podnikania s nehnuteľnosťami. V realitnej sfére pracujem od roku 2009. V roku 2011 som si založil vlastnú spoločnosť s názvom RK 38.

2. Kedy ste do svojho portfólia zaradili Dubaj? Ako dlho sa už venujete predaju nehnuteľností v tejto lokalite?

Dubaj sme do nášho portfólia zaradili cca pred rokom, kedy sme sa touto myšlienkou začali vážne zaoberať. Hovorím v množnom čísle, pretože spúšťačom bola kúpa nehnuteľnosti v tejto lokalite zo strany mojej priateľky, ktorá v Dubaji žije už 5 rokov. Po zrátaní všetkých plusov a mínusov tejto investície sme sa rozhodli priniesť príležitosť kúpiť si apartmán v Dubaji aj pre ďalších Slovákov.

3. Prečo je podľa Vás v súčasnosti dobrou investíciou práve Dubaj, resp. aké sú najväčšie výhody kúpy nehnuteľnosti v Dubaji?

Dubaj je doslova mestom budúcnosti, kde je rozvoj extrémne rýchly a fluktuácia návštevníkov obrovská. Každoročne ich počet narastá a zaujímavosťou je napríklad aj to, že práve Dubaj sa stane mestom organizácie najväčšej celosvetovej výstavy, Expo 2020, ktorá je celosvetovo veľmi populárna. Čo sa týka samotnej investície, jej návratnosť sa pri väčšine projektov pohybuje v rozmedzí 8-15 rokov. Pre vlastníkov nehnuteľností v Dubaji je výhodou minimálne daňové zaťaženie a je zamedzené dvojité zdanenie.

Dubaj je výnimočný napríklad v porovnaní s ostatnými európskymi veľkomestami, ktorých centrá sú už takmer úplne zastavané. Je jedinečný, pretože aj v jeho centrálnej časti je stále možné kúpiť novostavbu v lukratívnej lokalite so strategickou polohou.

Môžem pokračovať a ďalej menovať výhody „prečo Dubaj“, ale to je celkovo na dlhšiu debatu. Samozrejme, ak potenciálni investori chcú a majú záujem vedieť viac, rád im o tom porozprávam osobne, z vlastnej skúsenosti. Alebo majú možnosť pozrieť si našu stránku a dočítať sa viac.

4. Od koho nakupuje potenciálny investor nehnuteľnosť? Ide o overených developerov?

V tejto chvíli spolupracujeme so štyrmi azda najväčšími developermi v Dubaji. Hovoríme o enormne silných a najvýznamnejších značkách, ktoré sú svojou ekonomickou silou pre bežného človeka ťažko predstaviteľné. Developeri, s ktorými spolupracujeme, sa podieľali aj na výstavbe tak ikonických projektov ako sú Burj Khalifa, Burj Al Arab či Palm Jumeirah, ktoré pozná azda každý, kto kedy niečo počul o Dubaji.

5. Chodíte do Dubaja aj osobne?

Áno, do Dubaja chodievam pravidelne a vždy na dlhšie obdobie. Žije tam moja priateľka, s ktorou na tomto projekte spolupracujem. Osobne som bol v Dubaji už asi 12-krát, ale priznám sa, že presne spočítané to nemám Apartmány Dubaj - 1f642🙂 So životom a kúpou nehnuteľnosti máme obaja osobnú skúsenosť a na nej zakladám a ponúkam objektívne poradenstvo v tejto oblasti investície do nehnuteľnosti.

Miroslav Antoška

+421 948 445 878antoska.miroslav@gmail.com
Námestie svätého Egídia 65/22
058 01  Poprad
Slovensko
RK38 © 2024 | Všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
Cookies
Vytvorené spoločnosťou Eggresh
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram