Aké sú súčasné realitné trendy v Dubaji? Prezrite si s nami aktuálnu situáciu na Dubajskom realitnom trhu

Dubaj je známy svojim dynamickým realitným trhom, pričom v posledných rokoch sme svedkami zaujímavých zmien. V tomto článku sa pozrieme na aktuálne trendy Dubajského realitného trhu, prejdeme si nové ponuky, trendy a zaujímavosti z Dubaja.

Dubaj stále rastie, nové lokality pribúdajú

Dubaj je domovom mnohých rozsiahlych realitných projektov, pričom niektoré lokality zažívajú priam raketový developerský boom. Aj vďaka dobrému menu viacerých developerov, používaní prémiových materiálov či investičnému zhodnoteniu nehnuteľností Dubaj stále rastie a dlho ešte rásť bude.

Jednou z takýchto lokalít je aj Business Bay a jej okolie, ktoré je stredobodom podnikania, obchodu, ale aj kultúry.

Spolu s projektami úplne nových susedných lokalít, ktoré sa práve budujú ako napríklad Dubai Creek Harbour sa táto oblasť stáva atraktívnou nielen z hľadiska kúpy apartmánu, ale aj pre kúpu komerčných nehnuteľnosti.

Ďalšou lokalitou, ktorá získava stále viac na popularite, je obľúbená Dubai Marina. Výnimočné výhľady na more, moderné rezidenčné budovy, skvelá vybavenosť a dostupnosť tejto časti Dubaja z nej v poslednej dobe robia jednu z TOP lokalít pre potencionálnych investorov.

Palm Jumeirah. Ikonický novodobý siedmy div sveta určite nesmieme z rebríčku TOP lokalít v Dubaji vynechať.

Emaar Beachfront. Našim favoritom je aj krásna časť medzi Palm Jumeirah a Dubai Marina s názvom Emaar Beachfront. Skvelá poloha, prémiové projekty, top developer a bezkonkurenčná dostupnosť robia z tohto poloostrova vysnívaný sen pre mnohých klientov.

Inovácie a udržateľnosť v developerskom sektore

Realitný sektor v Dubaji sa snaží prilákať stále viac investorov a klientov pre kúpu nehnuteľnosti inovatívnymi projektami. Vznikajú tak projekty, ktoré sa zameriavajú na trvalú udržateľnosť, energetickú úsporu či sebestačnosť a projekty, ktoré majú plne implementované moderné technológie už aj priamo v apartmánoch.

Developerské spoločnosti sa zároveň zameriavajú na výstavbu inteligentných budov so zelenými iniciatívami a pokročilými systémami riadenia nehnuteľností. Ak teda hľadáte skutočne moderné bývanie so zreteľom na inovácie a pokrok v Dubaji ste na správnom mieste.

Novým trendom sa stávajú komerčné nehnuteľnosti

Okrem rezidenčných nehnuteľností, ktoré doposiaľ hrali z hľadiska investície prím, komerčné nehnuteľnosti v Dubaji zaznamenali taktiež výrazný rast. Dubaj sa stáva okrem iného aj významným obchodným centrom, čo vedie k zvýšenému dopytu aj po kancelárskych či maloobchodných priestoroch. Rast Dubaja ako turistickej destinácie je nemenej významnou kapitolou samou o sebe.

Skvelá investičná príležitosť

Vďaka stabilnej ekonomike, bezpečnosti, vysokému štandardu života a prívetivému obchodnému prostrediu ponúka Dubaj mnoho príležitostí pre investorov.

Dôležitým faktorom pri kúpe nehnuteľnosti v Dubaji je upriamenie pozornosti z akého hlavného titulu si danú nehnuteľnosť kupujete.

  • Má sa jednať o rekreačnú nehnuteľnosť iba pre vás, čisto investičnú nehnuteľnosť či rodinné sídlo?
  • Aký typ potencionálneho prenájmu uprednostniť a ktorej cieľovej skupine chcete apartmán prenajímať?
  • V ktorej lokalite dosiahnete najrýchlejšie zhodnotenie nehnuteľnosti?

S výberom vhodnej nehnuteľnosti vám radi poradíme, pričom priamo na mieste máme nášho partnera, s ktorým sa bez problémov dorozumiete po slovensky a prejdete si všetky zaujímavé nehnuteľnosti osobne.

Apartmány Dubaj - Apartmany Dubaj mykonos 4

Čarovná Dubai Marina

Dubai Marina je jednou z najpôsobivejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí v Dubaji. Ponúka moderný životný štýl, nádherné výhľady na more a výnimočné rezidenčné projekty. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete investovať do kúpy nehnuteľností priamo v tejto štvrti, alebo tu aj bývať, Dubai Marina ponúka špičkový životný štýl a zároveň výnimočný zážitok z bývania v Dubaji.

Dubai Marina je známa svojou impozantnou architektúrou, ktorá dotvára nádhernú siluetu mesta. Vyznačuje sa vysokými rezidenčnými vežami, luxusnými hotelmi s obchodmi a kompletnou občianskou vybavenosťou.

Súčasťou tejto lokality je aj prestížna štvrť priamo na pláži- Jumeirah Beach Residence (JBR), kde nájdete viac ako 40 výškových budov s apartmánmi, obchodmi, reštauráciami a zábavnými centrami.

Apartmány Dubaj - BB 1

Pulzujúca Business Bay

Ako sme už písali, Business Bay je prestížna oblasť v Dubaji, ktorá sa stala jedným z hlavných centier obchodu, obchodných činností a podnikania v meste. Táto moderná a dynamická oblasť je domovom pre mnoho medzinárodných firiem, obchodných centier a luxusných rezidenčných budov.

  1. Strategická poloha: nachádza sa v blízkosti centra Dubaja a hraničí s obchodnými a finančnými štvrťami mesta. Jeho strategická poloha umožňuje rýchly prístup do iných dôležitých častí mesta, ako je Dubai Marina, Downtown Dubai či na letiská.
  2. Obchodné možnosti: je domovom mnohých medzinárodných a miestnych spoločností z rôznych odvetví. Lokalita ponúka významné obchodné príležitosti vo finančných službách, realitách, či v IT sfére. S mnohými modernými budovami je Business Bay ideálnym miestom pre podnikanie a rast firiem.
  3. Vynikajúce vybavenie: pýši sa širokým spektrom vybavenia, ktoré podporuje obchodné aktivity. V oblasti sa nachádzajú špičkové obchodné centrá, reštaurácie, hotely a kaviarne. Oblasť tiež ponúka moderné konferenčné centrá a priestory na podujatia, kde sa organizujú dôležité podnikateľské stretnutia a konferencie.
  4. Rezidenčné možnosti: Business Bay nie je len obchodnou štvrťou, ale aj atraktívnou oblasťou pre rezidenčné bývanie. Ponúka širokú škálu luxusných apartmánov s výhľadom na okolitú panorámu, vrátane Dubajského kanála a Burj Khalifa. Tí, ktorí sa rozhodnú bývať v Business Bay, majú výhody jednoduchého prístupu k obchodom, reštauráciám a kultúrnym podujatiam v okolí.
  5. Rozvojové projekty: je stále rastúcim a rozvíjajúcim sa centrom v Dubaji. V súčasnosti sa tu plánuje realizovať viacero nových projektov, vrátane výstavby nových budov, rozšírenia dopravnej infraštruktúry a vytvorenia nových verejných priestorov.

Budúce nové centrum Dubaja, Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbour predstavuje úplne novú lokalitu neďaleko Downtown Dubai, pričom práve dostáva prvé kontúry. Samotnú štvrť už teraz môžeme charakterizovať ako ultramodernú a štýlovú ostrovnú lokalitu ideálnu na bývanie.

Siluetu tejto časti budú tvoriť výškové budovy situované v nábrežnej zástavbe, ktorá bude spájať luxusné rezidencie s lákavými zariadeniami na voľný čas a rekreáciu tak, aby vytvorila rezidentom dokonalé podmienky na bývanie. 

Zelený park, ohromujúci prístav, jachtársky klub či päťhviezdičkové hotely budú obľúbenými zastávkami pre obyvateľov, ktorí si budú môcť vychutnať úchvatné výhľady a nezabudnuteľné zážitky v Dubaji.

V budúcnosti má v blízkosti vyrásť aj najvyššia budova sveta, Dubai Creek Tower. Neďaleko sa nachádza aj prírodná rezervácia Ras al Khor Wildlife Sanctuary, čo dáva tejto lokalite ďalšie plusové body.

Aktuálne hlavnou výhodou je skvelý investičný potenciál v tejto novej lokalite. Výstavba aktuálne začína a lukratívne apartmány sa dajú kúpiť za naozaj výhodné ceny.

Chceli by ste aj vy investovať v Dubaji?

Reality v Dubaji zažívajú v súčasnosti kontinuálny rast nielen z pohľadu výstavby, ale aj z pohľadu investície. Neustále sa meniaci trh, nové projekty a zaujímavé trendy robia z Dubaja jedno z najzaujímavejších miest na svete pre investície do nehnuteľností.

Radi by ste sa dozvedeli viac? Neváhajte nás kontaktovať ešte dnes a využite naše dlhoročné skúsenosti z predaja nehnuteľností v Dubaji.

Miroslav Antoška

+421 948 445 878antoska.miroslav@gmail.com
Námestie svätého Egídia 65/22
058 01  Poprad
Slovensko
RK38 © 2024 | Všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
Cookies
Vytvorené spoločnosťou Eggresh
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram