Dubajský trh s nehnuteľnosťami dosiahol v októbri rekordných 6,5 miliardy dolárov

A to najmä vďaka predaju apartmánov a bytov. Byty boli najpopulárnejšou voľbou, predstavovali 65 percent predajov, nasledované vilami/riadovými domami s 26 percentami a komerčnými/inými nehnuteľnosťami s 9 percentami.

Podľa novej správy od realitného giganta Allsopp & Allsopp trh s nehnuteľnosťami v Dubaji v októbri dosiahol nové výšky, dosiahol objem 24,24 miliardy AED (arabských dirhamov), čo prekračuje celoročné historické maximum.

Sekundárny trh zohral vedúcu úlohu, zodpovedal za 79 percent celkových predajov s impozantnými 5 190 transakciami.

Podľa správy boli nehnuteľnosti s cenou do 3 miliónov AED najpopulárnejšie, tvorili významných 73,2 percenta predajov, čo naznačuje silný dopyt po cenovo dostupných možnostiach bývania v meste.

Prenájom trhu tiež preukázal odolnosť, s 40 840 transakciami. Na trhu dominovali prenájmy bytov, pričom prenájmy víl a radových domov zažívali tiež významnú aktivitu.

Napriek stabilným mesačným cenám prenájmov došlo od októbra 2022 k pozoruhodnému nárastu o 20 percent, čo naznačuje rastúci dopyt po prenájomných nehnuteľnostiach.

Najvyššie predaje bytov boli zaznamenané v lokalitách Downtown, Dubai Marina a Dubai Hills, zatiaľ čo vily/riadové domy zažili silný dopyt v lokalitách The Springs, Arabian Ranches a Reem.

Apartmány Dubaj - Arabian ranches III RK38 5

Podľa správy bolo takmer rovnomerné rozdelenie medzi hotovostnými a financovanými kupujúcimi, pričom hotovostné transakcie mali miernu prevahu so 52 percentami.

Prenájom trhu preukázal známky uvoľnenia, pričom majitelia ponúkali flexibilné platobné podmienky a zavedenie nových ponúk na prenájom v predmestských oblastiach dávalo nájomníkom viac možností.

Celkový trh zaznamenal nárast dopytu, ako naznačuje významný nárast nových žiadostí o prenájom a prehliadok.

Ceny prenájmov víl/riadových domov stúpli o 2,8 percenta, zatiaľ čo ceny prenájmov bytov vzrástli o 3,6 percenta.

Miroslav Antoška

+421 948 445 878antoska.miroslav@gmail.com
Námestie svätého Egídia 65/22
058 01  Poprad
Slovensko
RK38 © 2024 | Všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
Cookies
Vytvorené spoločnosťou Eggresh
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram